2014-2015 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 12 Div 2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : 3RSC RCL Black-Evans0330313133333332 16  32 
 A2 : Seattle United B02 Tango B3331310113331329 15  25 
 A4 : Crossfire Premier B02-Storkson-B3003333331003025 6  23 
 A7 : Crossfire Premier B02-Raftery-C3110033001101317 -2  16 
 A8 : SNOHOMISH UNITED BLACK A0300033310001317 -2  31 
 A6 : FC Alliance B02 B3030030030100013 -14  21 
 A5 : Eastside FC 02 White B0130100000331113 -5  16 
 A1 : PacNW B02 Blue0003300000031111 -14  18 

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446305  Van Asselt Elementary  09:00 AM  1 A2 vs A1Seattle United B02 Tango B 2 vs.PacNW B02 Blue0
 446333  60 Acres  09:30 AM  05 A6 vs A5FC Alliance B02 B 1 vs.Eastside FC 02 White B0
 446319  Grasslawn Park  01:00 PM  GL A4 vs A3Crossfire Premier B02-Storkson-B 4 vs.3RSC RCL Black-Evans1
 446347  Stocker Fields  01:00 PM  4 A8 vs A7SNOHOMISH UNITED BLACK A 4 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C6

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446298  Starfire Sports Complex  10:30 AM  1 A1 vs A3PacNW B02 Blue 0 vs.3RSC RCL Black-Evans2

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446306  Addams (Summit)  12:30 PM  2 NS A2 vs A4Seattle United B02 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B1
 446334  Canyon Park Junior High  02:00 PM  1 A6 vs A8FC Alliance B02 B 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A5
 446326  Preston Park  06:30 PM  1 A5 vs A7Eastside FC 02 White B 1 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C1

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446335  North Creek 2  09:30 AM  2 A6 vs A4FC Alliance B02 B 3 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B1
 446307  Addams (Summit)  02:15 PM  1 EW A2 vs A8Seattle United B02 Tango B 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446340  60 Acres  11:00 AM  20 A7 vs A2Crossfire Premier B02-Raftery-C 1 vs.Seattle United B02 Tango B1
 446320  Hartman Park  01:00 PM  1 A4 vs A1Crossfire Premier B02-Storkson-B 4 vs.PacNW B02 Blue2
 446312  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  8 A3 vs A63RSC RCL Black-Evans 4 vs.FC Alliance B02 B2

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446341  60 Acres  11:00 AM  01 A7 vs A1Crossfire Premier B02-Raftery-C 1 vs.PacNW B02 Blue2
 446348  Stocker Fields  01:00 PM  1 A8 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.Eastside FC 02 White B4

Bracket - Friday, September 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446299  Starfire Sports Complex  07:00 PM  4 A1 vs A5PacNW B02 Blue 1 vs.Eastside FC 02 White B0

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446321  Marymoor Park  11:00 AM  2 A4 vs A8Crossfire Premier B02-Storkson-B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 446336  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 A6 vs A2FC Alliance B02 B 1 vs.Seattle United B02 Tango B4

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446337  North Creek 4  11:00 AM  4 A6 vs A1FC Alliance B02 B 3 vs.PacNW B02 Blue1
 446344  Marymoor Park  12:00 PM  6 A7 vs A4Crossfire Premier B02-Raftery-C 0 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B1
 446349  Stocker Fields  01:00 PM  1 A8 vs A3SNOHOMISH UNITED BLACK A 3 vs.3RSC RCL Black-Evans2
 446328  Preston Park  04:30 PM  2 A5 vs A2Eastside FC 02 White B 1 vs.Seattle United B02 Tango B1

Bracket - Sunday, October 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446327  Preston Park  09:00 AM  1 A5 vs A3Eastside FC 02 White B 1 vs.3RSC RCL Black-Evans2
 446350  Stocker Fields  11:00 AM  1 A8 vs A2SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Seattle United B02 Tango B0

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446301  Starfire Sports Complex  12:00 PM  1 A1 vs A7PacNW B02 Blue 0 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C2
 446323  Marymoor Park  01:30 PM  6 A4 vs A6Crossfire Premier B02-Storkson-B 3 vs.FC Alliance B02 B0

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446345  Marymoor Park  10:00 AM  6 A7 vs A6Crossfire Premier B02-Raftery-C 1 vs.FC Alliance B02 B0
 446329  Preston Park  12:00 PM  1 A5 vs A4Eastside FC 02 White B 0 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B1
 446308  Shorecrest HS  05:00 PM  1 A2 vs A3Seattle United B02 Tango B 0 vs.3RSC RCL Black-Evans0

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446342  60 Acres  10:00 AM  16 A7 vs A3Crossfire Premier B02-Raftery-C 0 vs.3RSC RCL Black-Evans2
 446351  Stocker Fields  11:00 AM  2 A8 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 8 vs.PacNW B02 Blue1

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446302  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A1 vs A4PacNW B02 Blue 0 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B1
 446314  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:00 PM  1 A3 vs A23RSC RCL Black-Evans 2 vs.Seattle United B02 Tango B2

Bracket - Sunday, October 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446313  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  09:00 AM  1 A3 vs A53RSC RCL Black-Evans 1 vs.Eastside FC 02 White B0

Bracket - Saturday, November 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446309  Van Asselt Elementary  12:00 PM  1 A2 vs A7Seattle United B02 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C0
 446315  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  12:00 PM  8 A3 vs A13RSC RCL Black-Evans 4 vs.PacNW B02 Blue1

Bracket - Sunday, November 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446310  Van Asselt Elementary  11:45 AM  1 A2 vs A5Seattle United B02 Tango B 2 vs.Eastside FC 02 White B0

Bracket - Monday, November 03, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446325  Marymoor Park  05:30 PM  5 A4 vs A7Crossfire Premier B02-Storkson-B 1 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C1

Bracket - Saturday, November 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446331  Preston Park  09:00 AM  2 A5 vs A6Eastside FC 02 White B 2 vs.FC Alliance B02 B4
 446303  Starfire Sports Complex  12:00 PM  3 A1 vs A2PacNW B02 Blue 2 vs.Seattle United B02 Tango B3
 446346  Marymoor Park  02:00 PM  6 A7 vs A8Crossfire Premier B02-Raftery-C 0 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 446316  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  03:00 PM  1 A3 vs A43RSC RCL Black-Evans 4 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B1

Bracket - Sunday, November 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446304  Starfire Sports Complex  02:00 PM  1 A1 vs A6PacNW B02 Blue 6 vs.FC Alliance B02 B0
 446317  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  1 A3 vs A83RSC RCL Black-Evans 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Friday, November 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446324  Grasslawn Park  07:00 PM  GL2 A4 vs A5Crossfire Premier B02-Storkson-B 0 vs.Eastside FC 02 White B1

Bracket - Saturday, November 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446311  Queen Anne Bowl Playfield  01:00 PM  1 A2 vs A6Seattle United B02 Tango B 1 vs.FC Alliance B02 B1
 446353  Snohomish High School  01:30 PM  Low A8 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.Crossfire Premier B02-Storkson-B3
 446318  Tri Cities Youth Soccer Association Complex  02:00 PM  2 A3 vs A73RSC RCL Black-Evans 2 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C0

Bracket - Sunday, November 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446330  Preston Park  09:00 AM  2 A5 vs A8Eastside FC 02 White B 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A2

Bracket - Friday, November 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446332  Robinswood Park  06:00 PM  East A5 vs A1Eastside FC 02 White B 1 vs.PacNW B02 Blue1

Bracket - Saturday, November 22, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446339  North Creek 4  11:00 AM  4 A6 vs A3FC Alliance B02 B 2 vs.3RSC RCL Black-Evans3
 446300  Starfire Sports Complex  12:00 PM  2 A1 vs A8PacNW B02 Blue 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 446322  Marymoor Park  03:00 PM  6 A4 vs A2Crossfire Premier B02-Storkson-B 0 vs.Seattle United B02 Tango B1

Bracket - Sunday, November 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446352  Snohomish High School  12:00 PM  Stdm A8 vs A6SNOHOMISH UNITED BLACK A 3 vs.FC Alliance B02 B1
 446343  Marymoor Park  05:00 PM  6 A7 vs A5Crossfire Premier B02-Raftery-C 2 vs.Eastside FC 02 White B2

Bracket - Saturday, December 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 446338  North Creek 2  12:30 PM  2 A6 vs A7FC Alliance B02 B 0 vs.Crossfire Premier B02-Raftery-C1






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.