2014-2015 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 14 Div 2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A2 : Seattle United B00 Tango B333333333031333343 35  43 
 A8 : Seattle United B00 Samba C333330333330333039 12  28 
 A1 : PacNW B00 Maroon303301033033103329 22  43 
 A5 : Eastside FC B00 White B303030313130331027 13  30 
 A4 : Crossfire Premier B00-Lawrence-B003310103330003323 0  25 
 A9 : NWN B00 Red A300031001113310017 -6  20 
 A3 : Whatcom FC Ra - BU00 Gold000333001300003117 -4  16 
 A7 : SNOHOMISH UNITED BLACK A00101000000030016 -31  17 
 A10 : BIFC Blue B00 - B1403100000010000005 -41  17 

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440111  Stocker Fields  09:00 AM  4 A7 vs A9SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.NWN B00 Red A2
 440112  Lower Woodland  11:30 AM  2 A8 vs A4Seattle United B00 Samba C 3 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B2
 440110  Preston Park  01:30 PM  2 A5 vs A3Eastside FC B00 White B 4 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold0
 440113  Battle Point Park  03:15 PM  1 A10 vs A1BIFC Blue B00 - B14 1 vs.PacNW B00 Maroon4

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440123  Preston Park  11:00 AM  1 A5 vs A2Eastside FC B00 White B 1 vs.Seattle United B00 Tango B2

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440117  Stocker Fields  01:00 PM  3 A7 vs A5SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Eastside FC B00 White B4
 440114  Starfire Sports Complex  01:15 PM  2 A1 vs A2PacNW B00 Maroon 1 vs.Seattle United B00 Tango B3
 440115  Northwest Soccer Park  02:00 PM  12 A3 vs A8Whatcom FC Ra - BU00 Gold 1 vs.Seattle United B00 Samba C2
 440118  Lynnwood High School  02:00 PM  3 A9 vs A10NWN B00 Red A 3 vs.BIFC Blue B00 - B144

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440121  Starfire Complex  09:00 AM  Stdm A1 vs A4PacNW B00 Maroon 1 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B0
 440120  Meadowdale High School  11:40 AM  1 A9 vs A2NWN B00 Red A 1 vs.Seattle United B00 Tango B5
 440119  Battle Point Park  12:00 PM  1 A10 vs A7BIFC Blue B00 - B14 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A4

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440125  Meadowdale High School  03:50 PM  1 A9 vs A4NWN B00 Red A 0 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B4
 440126  Bainbridge High School  04:00 PM  1 A10 vs A8BIFC Blue B00 - B14 0 vs.Seattle United B00 Samba C1

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440128  Robinswood Park  10:30 AM  East A5 vs A8Eastside FC B00 White B 1 vs.Seattle United B00 Samba C2
 440129  Battle Point Park  12:00 PM  1 A10 vs A4BIFC Blue B00 - B14 1 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B2
 440124  Stocker Fields  01:00 PM  8 A7 vs A1SNOHOMISH UNITED BLACK A 2 vs.PacNW B00 Maroon12

Bracket - Friday, September 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440130  Starfire Complex  08:30 PM  4 A1 vs A8PacNW B00 Maroon 2 vs.Seattle United B00 Samba C3

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440133  Marymoor Park  09:00 AM  2 A4 vs A7Crossfire Premier B00-Lawrence-B 1 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 440131  Shoreline Center  10:45 AM  A A2 vs A10Seattle United B00 Tango B 4 vs.BIFC Blue B00 - B141
 440132  Lynnwood High School  03:45 PM  3 A9 vs A3NWN B00 Red A 3 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1

Bracket - Sunday, September 28, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440137  Marymoor Park  11:00 AM  6 A4 vs A5Crossfire Premier B00-Lawrence-B 2 vs.Eastside FC B00 White B4
 440135  Northwest Soccer Park  04:00 PM  12 A3 vs A10Whatcom FC Ra - BU00 Gold 4 vs.BIFC Blue B00 - B141

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440139  Shoreline Center  12:00 PM  A A8 vs A2Seattle United B00 Samba C 0 vs.Seattle United B00 Tango B3
 440141  Battle Point Park  03:00 PM  1 A10 vs A3BIFC Blue B00 - B14 1 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold2
 440140  Meadowdale High School  03:30 PM  1 A9 vs A1NWN B00 Red A 0 vs.PacNW B00 Maroon0

Bracket - Sunday, October 05, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440172  Genesee Park and Playfield  11:00 AM  Up A2 vs A1Seattle United B00 Tango B 1 vs.PacNW B00 Maroon0

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440142  Starfire Complex  10:30 AM  Stdm A1 vs A5PacNW B00 Maroon 3 vs.Eastside FC B00 White B1
 440146  Lynnwood High School  11:00 AM  3 A9 vs A8NWN B00 Red A 0 vs.Seattle United B00 Samba C1
 440143  Northwest Soccer Park  12:00 PM  04 A3 vs A7Whatcom FC Ra - BU00 Gold 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Sunday, October 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440147  Starfire Complex  09:00 AM  2 A1 vs A7PacNW B00 Maroon 4 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 440149  Meadowdale High School  02:30 PM  1 A9 vs A5NWN B00 Red A 0 vs.Eastside FC B00 White B1

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440150  Magnuson  09:30 AM  7 A2 vs A7Seattle United B00 Tango B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 440152  Preston Park  01:30 PM  2 A5 vs A9Eastside FC B00 White B 1 vs.NWN B00 Red A1
 440153  Magnuson  04:30 PM  7 A8 vs A3Seattle United B00 Samba C 1 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold0

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440155  Shoreline Center  12:00 PM  A A2 vs A3Seattle United B00 Tango B 1 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold0
 440156  Hartman Park  01:00 PM  1 A4 vs A9Crossfire Premier B00-Lawrence-B 0 vs.NWN B00 Red A0
 440157  Shoreline Center  03:30 PM  A A8 vs A7Seattle United B00 Samba C 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440159  Hartman Park  09:00 AM  1 A4 vs A2Crossfire Premier B00-Lawrence-B 1 vs.Seattle United B00 Tango B3
 440160  Preston Park  09:00 AM  2 A5 vs A7Eastside FC B00 White B 2 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A0
 440162  Lummi High School  10:00 AM  Stdm A3 vs A9Whatcom FC Ra - BU00 Gold 1 vs.NWN B00 Red A1
 440161  Shoreline Center  02:00 PM  B A8 vs A10Seattle United B00 Samba C 4 vs.BIFC Blue B00 - B140

Bracket - Sunday, October 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440166  Meadowdale High School  11:20 AM  1 A9 vs A7NWN B00 Red A 3 vs.SNOHOMISH UNITED BLACK A1
 440163  Starfire Complex  12:00 PM  2 A1 vs A3PacNW B00 Maroon 0 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1
 440165  Preston Park  12:30 PM  2 A5 vs A10Eastside FC B00 White B 2 vs.BIFC Blue B00 - B142

Bracket - Saturday, November 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440170  Stocker Fields  09:00 AM  1 A7 vs A4SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B3
 440167  Shoreline Center  11:00 AM  A A2 vs A8Seattle United B00 Tango B 1 vs.Seattle United B00 Samba C2
 440171  Battle Point Park  02:30 PM  1 A10 vs A9BIFC Blue B00 - B14 0 vs.NWN B00 Red A3

Bracket - Sunday, November 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440168  Northwest Soccer Park  10:00 AM  12 A3 vs A5Whatcom FC Ra - BU00 Gold 0 vs.Eastside FC B00 White B1
 440144  Marymoor Park  12:00 PM  6 A4 vs A10Crossfire Premier B00-Lawrence-B 4 vs.BIFC Blue B00 - B141

Bracket - Saturday, November 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440177  Snohomish High School  10:30 AM  Low A7 vs A10SNOHOMISH UNITED BLACK A 5 vs.BIFC Blue B00 - B140
 440174  Magnuson  12:30 PM  7 A2 vs A5Seattle United B00 Tango B 2 vs.Eastside FC B00 White B0
 440175  Civic Field Stadium  02:30 PM  Stdm A3 vs A4Whatcom FC Ra - BU00 Gold 0 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B1

Bracket - Sunday, November 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440180  Genesee Park and Playfield  11:30 AM  Up A2 vs A9Seattle United B00 Tango B 1 vs.NWN B00 Red A1
 440179  Starfire Complex  03:30 PM  Stdm A1 vs A10PacNW B00 Maroon 6 vs.BIFC Blue B00 - B140
 440178  Shorecrest HS  04:15 PM  1 A8 vs A5Seattle United B00 Samba C 1 vs.Eastside FC B00 White B2

Bracket - Saturday, November 15, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440184  Glacier Peak High School  09:00 AM  Stdm A7 vs A8SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Seattle United B00 Samba C1
 440182  Lummi High School  02:00 PM  Stdm A3 vs A1Whatcom FC Ra - BU00 Gold 0 vs.PacNW B00 Maroon1
 440181  Magnuson Park fields  04:15 PM  7 A2 vs A4Seattle United B00 Tango B 5 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B0

Bracket - Sunday, November 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440127  Civic Field Stadium  02:30 PM  Stdm A3 vs A2Whatcom FC Ra - BU00 Gold 0 vs.Seattle United B00 Tango B2
 440185  Battle Point Park  03:00 PM  1 A10 vs A5BIFC Blue B00 - B14 1 vs.Eastside FC B00 White B6
 440136  Marymoor Park  04:30 PM  5 A4 vs A8Crossfire Premier B00-Lawrence-B 0 vs.Seattle United B00 Samba C1

Bracket - Saturday, November 22, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440187  Preston Park  09:00 AM  2 A5 vs A1Eastside FC B00 White B 0 vs.PacNW B00 Maroon0
 440186  Hartman Park  11:00 AM  1 A4 vs A3Crossfire Premier B00-Lawrence-B 0 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold2
 440189  Lower Woodland  02:00 PM  2 A8 vs A9Seattle United B00 Samba C 2 vs.NWN B00 Red A0

Bracket - Sunday, November 23, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440188  Snohomish High School  10:30 AM  Low A7 vs A2SNOHOMISH UNITED BLACK A 0 vs.Seattle United B00 Tango B4
 440151  Marymoor Park  03:00 PM  6 A4 vs A1Crossfire Premier B00-Lawrence-B 4 vs.PacNW B00 Maroon2

Bracket - Monday, November 24, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440173  Starfire Complex  08:00 PM  Stdm A1 vs A9PacNW B00 Maroon 3 vs.NWN B00 Red A2

Bracket - Saturday, December 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440190  Preston Park  09:00 AM  1 A5 vs A4Eastside FC B00 White B 0 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B1
 440191  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A7 vs A3SNOHOMISH UNITED BLACK A 1 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1
 440194  Battle Point Park  02:30 PM  1 A10 vs A2BIFC Blue B00 - B14 0 vs.Seattle United B00 Tango B4

Bracket - Sunday, December 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 440192  Roosevelt HS  10:15 AM  1 A8 vs A1Seattle United B00 Samba C 2 vs.PacNW B00 Maroon4






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.