2014-2015 Regional Club League
Team Schedules - Winter Boys Under 14 Div 2
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : NWN B00 Red A033333015 0  12 
 A4 : Eastside FC B00 White B110333314 5  16 
 A2 : SSC Shadow B00-A330030312 2  14 
 A1 : Seattle United B00 Samba C133003010 -3  10 
 A8 : Whatcom FC Ra - BU00 Gold110313110 5  11 
 A6 : PacNW B00 Maroon13000307 -3  8 
 A3 : Crossfire Premier B00-Lawrence-B11013006 -1  6 
 A5 : Washington Timbers B00 Red00010034 -5  9 

Bracket - Saturday, January 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560198  Renton Memorial Stadium  12:00 PM  Stdm A6 vs A8PacNW B00 Maroon 1 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1
 560192  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A3 vs A1Crossfire Premier B00-Lawrence-B 0 vs.Seattle United B00 Samba C0

Bracket - Saturday, January 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560190  Addams (Summit)  01:15 PM  2 NS A1 vs A5Seattle United B00 Samba C 3 vs.Washington Timbers B00 Red1

Bracket - Sunday, January 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560210  Issaquah High School  01:30 PM  HS A4 vs A8Eastside FC B00 White B 1 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1

Bracket - Saturday, January 31, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560209  Preston Park  09:00 AM  1 A4 vs A3Eastside FC B00 White B 1 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B1
 560189  Genesee Park and Playfield  01:45 PM  Up A1 vs A8Seattle United B00 Samba C 2 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1

Bracket - Friday, February 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560193  152nd Street Complex  12:00 AM  1 A3 vs A6Crossfire Premier B00-Lawrence-B 0 vs.PacNW B00 Maroon1

Bracket - Saturday, February 07, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560195  Lummi High School  11:00 AM  Stdm A8 vs A7Whatcom FC Ra - BU00 Gold 5 vs.NWN B00 Red A0
 560216  Spokane Falls Community College  12:00 PM  1 A2 vs A1SSC Shadow B00-A 4 vs.Seattle United B00 Samba C2

Bracket - Saturday, February 21, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560214  Spokane Falls Community College  10:30 AM  1 A2 vs A5SSC Shadow B00-A 2 vs.Washington Timbers B00 Red1
 560212  Preston Park  10:30 AM  2 A4 vs A7Eastside FC B00 White B 0 vs.NWN B00 Red A2
 560197  Civic Field Stadium  10:30 AM  Stdm A8 vs A3Whatcom FC Ra - BU00 Gold 1 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B1

Bracket - Sunday, February 22, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560211  Preston Park  09:00 AM  2 A4 vs A6Eastside FC B00 White B 3 vs.PacNW B00 Maroon2

Bracket - Saturday, February 28, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560215  Spokane Falls Community College  01:30 PM  1 A2 vs A8SSC Shadow B00-A 0 vs.Whatcom FC Ra - BU00 Gold1
 560208  Meadowdale High School  01:30 PM  1 A7 vs A1NWN B00 Red A 1 vs.Seattle United B00 Samba C0
 560203  Delta Park Field  03:00 PM  5 A5 vs A3Washington Timbers B00 Red 1 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B3

Bracket - Sunday, March 01, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560213  Gonzaga Prep  01:30 PM  1 A2 vs A4SSC Shadow B00-A 1 vs.Eastside FC B00 White B2
 560207  Meadowdale High School  03:20 PM  1 A7 vs A3NWN B00 Red A 2 vs.Crossfire Premier B00-Lawrence-B1

Bracket - Friday, March 06, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560199  Starfire Complex  06:30 PM  Stdm A6 vs A1PacNW B00 Maroon 0 vs.Seattle United B00 Samba C1

Bracket - Saturday, March 07, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560194  Grasslawn Park  11:00 AM  GL2 A3 vs A2Crossfire Premier B00-Lawrence-B 0 vs.SSC Shadow B00-A1
 560196  Whatcom Community College  01:00 PM  1 A8 vs A5Whatcom FC Ra - BU00 Gold 1 vs.Washington Timbers B00 Red1

Bracket - Sunday, March 08, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560205  Meadowdale High School  02:40 PM  1 A7 vs A5NWN B00 Red A 2 vs.Washington Timbers B00 Red1

Bracket - Friday, March 13, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560201  Hazen High School  07:45 PM  1 A6 vs A7PacNW B00 Maroon 1 vs.NWN B00 Red A2

Bracket - Saturday, March 14, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560202  Delta Park Field  11:00 AM  5 A5 vs A4Washington Timbers B00 Red 2 vs.Eastside FC B00 White B3
 560200  Starfire Complex  04:00 PM  3 A6 vs A2PacNW B00 Maroon 3 vs.SSC Shadow B00-A2

Bracket - Sunday, March 15, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 560206  Meadowdale High School  09:30 AM  1 A7 vs A2NWN B00 Red A 3 vs.SSC Shadow B00-A4
 560204  Harmony Sports Complex  03:00 PM  2 A5 vs A6Washington Timbers B00 Red 2 vs.PacNW B00 Maroon0
 560191  Georgetown  04:45 PM  1 A1 vs A4Seattle United B00 Samba C 2 vs.Eastside FC B00 White B6






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.